Csodás Hagyatékunk Akadémia

Az Élet legősibb és leghatékonyabb megújuló energiája maga az Ember, mert nem csak természeti energiákat áramoltat, hanem döntéseivel, tetteivel, tudatosságával teremtői, spirituális energiákat is közvetít, képes a társadalom szövedékének folyamatos megújítására. A család a társadalom szerves működésű közösségi tere, kultúra hordozó és hagyományőrző ereje. Egészséges és fenntartható működése a mindenkori társadalom minőségi fejlődésének garanciája.
A Csodás Hagyatékunk Egyesület kiemelt feladatának tekinti a önkéntes közösségek működésnek erősítését, illetve magát az önkéntességet.
 
Mottónk:
Az Élet legősibb és leghatékonyabb megújuló energiája maga az Ember, mert nem csak természeti energiákat áramoltat, hanem döntéseivel, tetteivel, tudatosságával teremtői, spirituális energiákat is közvetít, képes a társadalom szövedékének folyamatos megújítására.
 
A társadalom szövedékét egyének és mikroközösségek építik, teremtik újra, kultúra hordozó és hagyományőrző, szerves működésű közösségi tereket hoznak létre, amelyek egyúttal a mindenkori társadalom minőségi fejlődésének garanciái.
Ezeknek a tendenciáknak és korábban megszerzett tapasztalatoknak a fényében „CSODÁS HAGYATÉKUNK AKADÉMIA” program keretében elsődlegesen a következő célcsoportokat kívánjuk megszólítani: 14-35 éves korúakat.
 
Elérésük a helyi középiskolákon keresztül történik, az iskolákban dolgoznak mentorok, akik a hátrányos helyzetű gyerekeket felügyelik és iskolai közösségi szolgálat koordinátorai, akik az önkéntes munkavégzésre ösztönzés felelősei és az érettségihez kötelező önkéntes munkához segítés felelősei. Toborzás során őket fogjuk megkeresni.
Bevonásukhoz olyan programokat szervezünk, amely motiválja őket a részvételre, amely segíti őket a pályaválasztásban, az önkéntes munka végzésnek előnyeinek megismerésében.
 
Másodlagos célcsoportként számítunk a fiatal családosokra, illetve a 60+ év felettiekre.
 
A családok megsegítését az ilyen korú szülőkkel szeretnénk elérni. Számos életvezetési, gyakorlati probléma merül fel, ebben a körben.
  1. A munkába nehezen tudnak visszaállni, főként az anyák, mivel nem tudják megoldani a gyerekek óvoda/iskola utáni felügyeletét. A szép korú családtagok új, társadalmilag fontos, értékes feladatokat láthatnak el.
  2. Társadalmi probléma Magyarországon, hogy nagyon sok anya egyedül kénytelen nevelni gyermekeit, mert férjük külföldön kényszerül dolgozni a család fennmaradása érdekében. Számukra terheik csökkentése nagyon fontos, akár az időbeosztás tekintetében is. E tekintetben szintén óriási, eddig kihasználatlan humán potenciál mutatkozik a 60+ korcsoport tagjai között.
  3. Azok az anyukák, akik vissza tudnak menni dolgozni, nagyon nehezen tudják megoldani, hogy időben gyermekükért tudjanak menni az intézményekbe, hisz a nyugdíj korhatárt kitolódásával a nagyszülők is dolgoznak és nem tudnak aktívan segíteni a család életében.
  4. Az iskolai napközik túlterheltek, nem tudnak minőségi felügyeletet biztosítani.
  5. Számos lelki probléma is megjelenik a folyamatos túlterheltség egyre nehezebben való elviselésének következtében.
  6. A lelki problémák ritkán maradnak fizikai tünetek nélkül.
  7. A családok kevés időt tudnak együtt tartalmasan eltölteni az állandó hajtás, munka hajszolása miatt.